1. Kontrola biletów


  Data: 09.10.2019, Autor: andrewboock

  Andrew Boock
  
  Kontrola biletów
  
  Ciemnowłosa blondynka weszła do tramwaju i oparła się o poręcz zapatrzona w podłogę ze słuchawkami w uszach. Przymknęła oczy wsłuchując się w soulowe dźwięki kojące nerwy po burzliwym dniu w szkole. Nauczycielka ucząca ją śpiewu mówiła, że może zajść daleko, jeżeli będzie ćwiczyć. Innego zdania był profesor uczący ją gry na skrzypcach. Twierdził, że dziewczyna nie skończy drugiej klasy w liceum przez swoje zaniedbania w nutach, choć ona sama uważała, że czytanie zawijasów idzie jej całkiem sprawnie, a w graniu ze słuchu brzmiała wyśmienicie. Profesor jednak nie podzielał jej optymizmu i do nauki zachęcał ją biciem linijką po palcach, jeżeli wydała skrzek na skrzypcach.
  
  Podniosła głowę zerkając za pomazaną szybę na radosne kolory bloków migających za oknem. Wpatrywała się w budzącą się wiosnę, która powoli wstawała z zimowego snu. Pierwsze promienie słońca były gorące, a chłodny wiatr nie dawał jeszcze zapomnieć o ponurych dniach. Rozpięła kurtkę zadowolona w myślach, że ubrała zwiewną czarną sukienkę do połowy ud oraz czarne rajstopy przylegające do jej zgrabnych nóg. Nie mogła pochwalić się dużymi piersiami, ale była jeszcze młoda i miała nadzieję nabrać zdecydowanych kobiecych kształtów, którymi mogłaby kusić mężczyzn. Za to prezentowała swoje nogi nosząc buty na koturnie podkreślające kształt jej łydki oraz tyłka. Szczyciła się zgrabnymi pośladkami, które teraz skrywała za krótką sukienką.
  
  Skupiła się na łagodnych dźwiękach ...
  ... wydobywających się z słuchawek, które miała wciśnięte w uszy. Nie zwróciła zupełnie uwagi na mężczyznę zatrzymującego się obok niej z plastikową plakietką zwisająca z szyi. Nieznajomy stuknął ją w ramię i pomachał przed oczami dłonią by odzyskała kontakt ze światem. Na jego twarzy widniało zniecierpliwienie opieszałością dziewczyny, która powoli wyjęła jedną słuchawkę z ucha przyglądają się kontrolerowi biletów. Dopiero po chwili dostrzegła dyndającą plastikową plakietkę na szyi, a zimny dreszcz spłyną po jej plecach. Serce zabiło szybciej czując rosnącą w jej ciele panikę.
  
  - Bilety do kontroli - powiedział mężczyzna znudzonym głosem.
  
  Młoda dziewczyna przyjrzała się starszemu kontrolerowi oceniając jego wiek na około czterdzieści lat. Był przystojnym mężczyzną z kilku dniową szczeciną na twarzy oraz zmarszczkami dodającymi uroku. Należał do tej przystojnej części czterdziestolatków. Zgrabne uczesanie włosów wraz z zarostem sprawiło, że dreszcz przerażanie zaczął zmieniać się w znajome uczucie towarzyszące jej podczas rosnącego podniecenia. Poczuła jej drobne brodawki nabrzmiały i zaczęły ocierać się nieprzyjemnie o szorstki materiał stanika. Mężczyzna mierzył ją zmęczonymi oczami z wymalowanym zniecierpliwieniem na przystojnej twarzy.
  
  - Eee - wydusiła z siebie czując nadchodzącą panikę.
  
  Zapomniała skasować biletu wchodząc do tramwaju. Wsłuchała się za bardzo w muzykę pozwalając sobie na dopłynięcie w świat kojących dźwięków i zapomnieniu o pieczących palcach po ...
«1234...9»